Zaległy mecz VII kolejki i 2 mecze VIII kolejki

W zaległym meczu VII kolejki zmierzyli się bardzo optymistycznie nastawieni OPTYMIŚCI z drużyną BETA Team. Optymizm przedmeczowy OPTYMISTÓW przerodził się w radość po meczu ze względu na zwycięstwo 9:0. Beta doceniła jakość gry przeciwników i jak donosi Paweł Paniec, kapitan Bety, panowie już umawiają się na sparingi. Mecz odbył się w miłej, towarzyskiej atmosferze na sali KTS Siarki ZOT Tarnobrzeg. Wszyscy przez moment poczuli ducha profesjonalnego pingponga oraz Ligi Mistrzów i mieli okazję podziwiać puchary zdobyte przez naszą kobiecą drużynę tenisa stołowego. Żadna z drużyn nie zmieniła swojego miejsca w tabeli. Optymiści są na 7, a Beta na 8 miejscu.

Tymczasem na naszej ligowej hali w ZSP nr 1 równolegle odbywały się 2 mecze na szczycie. W pojedynku Tornado – IKS I padł wynik 9:0 choć wydawało się przed meczem, że IKS może pokusić się o niespodziankę w meczu z liderem tabeli. Niestety dla IKS, Tornado było dziś za mocne i bez straty punktu umocniło się na szczycie tabeli.

W drugim dzisiejszym meczu stawką było „być albo nie być” w pierwszej czwórce dla drużyny PINUS. Zwycięstwo PINUSa znacznie przybliżyłoby drużynę do tego celu. Zbyszek Gudz i Zbyszek Ciejka dali z siebie wszystko grając pod dużą presją, nie mogąc realnie liczyć na punktową pomoc Basi Okrzasy. Mając bardzo mały margines błędu, każdy z nich wygrał po dwa mecze. Brakło jednego zwycięstwa do szczęścia. Wynik rozstrzygnął się w ostatnim pojedynku między liderami obu drużyn Zbyszkiem Gudzem i Dominikiem Szewcem. Zwycięsko z pojedynku wyszedł Dominik wygrywając 3:2.

Obecnie PINUS oraz Prolander zajmują ex aequo 4/5 miejsce mając tę samą liczbę punktów oraz ten sam bilans pojedynków, z tym, że w ostatniej kolejce PINUS gra z IKS 1 a Prolander z Paragrafem. Teoretycznie zwycięsko z tej konfrontacji powinien wyjść Prolander, ale to jest sport, wszystko okaże się już za tydzień, tym bardziej, że wielką niewiadomą jest nowy zawodnik Paragrafu Tomasz Błajszczak.