X kolejka – II część

Dzisiejsze wyniki:

Paragraf Tarnobrzeg : Drim Team – 8:1

Kadetki KTS Tarnobrzeg : Petarda Tarnobrzeg – 7:2

MKSTS Mielec : Optymiści – 8:1

Mecz Hetman TT : PINUS został przełożony na prośbę Hetmana.

Pierwszy mecz potwierdził, że tenis stołowy to gra techniczna, w której kluczową rolę odgrywa ilość czasu spędzonego przy stole na treningach i na pojedynkach sparingowych. Tego zdecydowanie więcej na swoim koncie ma Paragraf. Drużyna trenuje już od kilku lat, w poprzednim sezonie wystartowała w lidze i zdobyła dużo cennego doświadczenia, które zaowocowało w dzisiejszym meczu z Drim Timem. Koledzy Jacek, Grzegorz i Zbigniew pewnie punktowali swoich przeciwników stosując różnorodność zagrań wypracowanych na treningach. 2 punkty zdobył Zbigniew Kulczyk, swojego pierwszego „hat tricka” ustrzelił dzisiaj Grzegorz Zarzycki. Jacek Morzycki jak zwykle czarował swoim długim czopem doprowadzając przeciwników co najmniej do zdziwienia, bo jak tu grać kiedy wszystkie piłki zwykle grane w taki sam sposób na treningach nagle w walce z czopem lądują w siatce. W Drim Timie dzielnie walczyli Janusz Paruzel, Artur Turzański i Stanisław Czuchara, który wywalczył punkt honorowy dla swojej drużyny.

W dniu dzisiejszym Petarda mogła liczyć nawet na zwycięstwo, ale jednak Kadetki przystąpiły do meczu w mocnym składzie z Weroniką i Julią Szczepanik oraz Zuzią Panejko. Obydwie Panie Szczepanik zdobyły komplety punktów i dodatkowo jeden dołożyła Zuzia. Dwa pojedynki zakończyły się wynikami 3:2, w jednym z nich Weronika po zaciętym meczu pokonała ostatecznie Jurka Kuszczyka, natomiast Tadeusz Gospodarczyk wyszarpał zwycięstwo w meczu z Zuzią Panejko.

W meczu MKSTS Mielec – Optymiści padł wynik 8:1 i choć wydaje się, że był to „mecz do jednej bramki” to jednak mecz obfitował w wiele ciekawych wymian, a obserwującą publiczność szczególnie rozpalił pojedynek Dariusza Rybackiego z Kamilem Tarałą. Kamil ostatecznie wygrał ten mecz 3:2, choć po wygraniu 2 seta wydawało się, że Dariusz znalazł sposób na defensywnie grającego zawodnika z Mielca. Techniczne topspiny, wcięcia, obrony w polu wielokrotnie były nagradzane przez publiczność. Dla Mielca punktowali Jacek Szwedo- 3, Kamil Tarała -3 oraz Janusz Watracz -2. Jedyny punkt dla Optymistów zdobył Dariusz Rybacki w meczu z Januszem Watraczem.

kolejka X