Początek VII kolejki – mecze 25 i 26

Dzisiaj rozpoczęliśmy VII kolejkę ALTS Tarnobrzeg. W meczu Tornado – Prolander padł wyniki 8:1, a pojedynek PINUSa z PARAGRAFEM zakończył się wynikiem 6:3. Chyba najbardziej rozpromienioną osobą na hali po zakończonych meczach była Basia Okrzasa, która dzielnie walczyła z zawodnikami Paragrafu o pierwszy wygrany mecz. Było blisko z Jackiem Morzyckim , ale ostatecznie się nie udało. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:2 dla Jacka. Kolejny set Basia ugrała z Grzegorzem Zarzyckim. Zygmunt Dudziński nie był już tak łaskawy i nie dał sobie odebrać ani jednego seta. Zbyszkowie Gudz i Ciejka punktowali po 3:0 i dzięki ich zwycięstwom PINUS doliczył sobie 2 punkty, dzięki czemu wskoczył na 3 miejsce w tabeli ALTS.

Prolander niestety nie sprawił niespodzianki gładko przegrywając z Tornado z Przyszowa. Tornado do boju poprowadził grający trener Jacek Bednarz wygrywając pierwszą odsłonę 3:0 z Witkiem Szozdą. Kolejne mecze padały łupem Tornada. Artur Roman, Leszek Ślęczka i Witold Szozda nie potrafili przeciwstawić się dobrze dysponowanym zawodnikom z Przyszowa. Dopiero w ósmym pojedynku, kiedy wiadomo było, że Prolander tego meczu już nie wygra, zaskoczył Leszek Ślęczka wygrywając z młodym Sebastianem Sobczykiem. Punkty dla Tornada oprócz Jacka Bednarza i Sebastiana Sobczyka zdobywali jeszcze Tomasz Tetla i Rafał Kata.

Po dzisiejszych meczach jasno widać, że Tornado zmierza do mistrzostwa rundy zasadniczej. W tabeli coraz wyżej pnie się PINUS, natomiast kwestie 4 miejsca prawdopodobnie rozstrzygną się między Prolanderem a MTS Grębów. O ile Prolander już niewiele może zrobić sam (został mu tylko jeden mecz) i pozostało mu liczyć na inne zespoły, o tyle MTS trzyma los w swoich rękach, bo ma do rozegrania jeszcze 3 mecze.

W ostatnich kolejkach będzie się działo. 🙂 I o to właśnie w tej lidze chodzi. Pozdrawiamy wszystkich tenisistów i zapraszamy do zgłaszania drużyn do ALTS na przyszły sezon.