IV kolejka

Dzisiaj w ramach IV kolejki ALTS rozegrane zostały awansem 3 mecze.

Pretor – Pinus 2:7

ZSP 2 Stalowa Wola – DrimTim 6:3

Prolander – Petarda Tarnobrzeg 9:0

Mecz IKS 1 – Red Bulls rozegrany zostanie w późniejszym terminie.

Pretor i Pinus rozegrali swój mecz w sali treningowej KTS Tarnobrzeg a pozostałe drużyny w Tarnobrzeskim Centrum Tenisa Stołowego.

Bardzo ciekawie zapowiadał się mecz Pretora z trzecią drużyną ubiegłorocznej edycji ALTS – Pinusem. Pretor do tej pory nie przegrał ani jednego spotkania i plasował się cały czas w czubie tabeli. Również lider drużyny Robert Podsiadło był na samym szczycie rankingu indywidualnego. Pinus był głodny sukcesu, bo po 3 kolejkach pozostawał bez zwycięstwa w tegorocznej lidze. Losowanie nie było sprzyjające dla Pinusa, ponieważ już w pierwszych trzech kolejkach przyszło drużynie walczyć z bardzo mocnymi zespołami. Pinus w końcu poczuł smak zwycięstwa pokonując Pretorian 7:2. Dwa punkty dla Pretora zdobył Robert Podsiadło sprawiający wiele kłopotów zawodnikom nie wprawionych w bojach z czopiarzami.

W meczu ZSP2 Stalowa Wola – Drim Tim padł wyniki 6:3, dzięki czemu DrimTim uciekł z ostatniego miejsca w tabeli. Widać, że jakość gry zespołu stale się podnosi, a co najważniejsze panowie czerpią wiele radości z rywalizacji.

W ostatnim meczu dzisiejszego wieczoru Prolander pewnie pokonał Petardę 9:0 oddając rywalom tylko 2 sety. Dzięki temu zwycięstwu zespół przesunął się z 9 na 6 miejsce w tabeli. Petarda po ubiegłotygodniowym meczu miała dzisiaj nadzieję na lepszy wynik, ale jednak doświadczenie i ogranie Prolandera wzięło górę.

Już po 3-ch pełnych kolejkach widać większą świadomość gry wielu zawodników. Zaczynają się pierwsze zmiany sprzętu, zakupy okładzin i desek, zawodnicy zaczynają rozróżniać okładziny defensywne z czopami, antytopspinowe, allroundowe czy ofensywne. Mamy nadzieję, że zaowocuje to lepszą, bardziej skuteczną i zaciętą walką przy stołach.